Plazmaforezė ar enzimai?

PlazmaforezėAutoimuniniai susirgimai, kurių jau identifikuota apie 100 (įskaitant išsėtinę sklerozę), atsiranda ir išsivysto tuomet, kai dėl tam tikrų (dažniau išorinių) priežasčių organizme padaugėja agresyvių imuninių ląstelių, pastoviai puolančių nuosavus organus ar atskiras ląsteles.

Išsamiau apie autoimuninius susirgimus aprašiau straipsniuose Autoimuniniai susirgimai ir Imuninės sistemos klaidos. Čia taip pat aprašytos pagrindinės priežastys, dėl kurių autoimuninių susirgimų kiekis sparčiai didėja.

Tarp priežasčių, sukeliančių tokią “stichinę nelaimę”, vyrauja nusilpusi ir “pasimetusi” imuninė sistema. Tokią situaciją gali sukelti (ir paprastai sukelia) padidintas svetimų toksinų junginių (ksenobiotikų), kurių imuninė sistema negali atpažinti, kiekis.

Kai toksinų koncentracija viršija kritinę (kritinė toksinų koncentracija yra unikali kiekvienam organizmui – ji priklauso nuo genetinės struktūros ir bendros organizmo būklės), imuninė sistema paleidžia į kraują daugiau ląstelių – žudikų, negu organizmas gali saugiai pašalinti.

Imunologijos mokslas naudoja savo terminus aprašyti autoimuninių procesų veikėjus (čia paminėsiu tik kelis pagrindinius):

Visi autoimuniniai susirgimai pasižymi padidėjusia reaktyvių (agresyvių) imuninių kompleksų koncentracija organizme.

Kas yra plazmaforezė?

Kai organizme padidėja grėsmę keliančių imuninių kompleksų (toksiškų antigenų + naikinančią galią turinčių antikūnių), jie pradeda griauti organizmą.

Kraujas yra skysta tarpląstelinė medžiaga, sudaryta iš dviejų pagrindinių dalių: kraujo plazmos (apie 55-60 %) ir kraujo ląstelių (apie 40-45 %) (raudonieji kraujo kūneliai, baltieji kraujo kūneliai) ir kraujo plokštelių (trombocitai). Daugiau informacijos – Wikipedijos straipsnyje.

Medikai apie 1970-sius pasiūlė naują idėją: vietoje imuninės sistemos slopinimo galingais medikamentais mechaniškai išvalyti imuninius kompleksus, cirkuliuojančius kraujo plazmoje. Idėja buvo įgyvendinta ir tapo žinoma kaip plazmaforezė ar plazmos atskirimas. Procesas taip pat žinomas kaip plazmos pakeitimas.

Pats dalyvavau šiame procese. Teko keliauti į istaigą vardu “Kraujo chirurgija”, kur man buvo išsiurbiama apie pusė litro kraujo, paskui tas kraujas buvo centifuguojamas – kad atskirti ir pašalinti kraujo plazmą. Vėliau vietoje jos įpildavo fiziologinio tirpalo ir tokį išvalytą nuo reaktyvių imuninių kompleksų kraują man gražindavo. Pavadinau tą procesą “kraujo skalbimas”.

Plazmaforezės pašaliniai poveikiai

Kaip ir bet kuri kita chirurgijos rūšis, plazmaforezė yra grubus kišimasis į organizmo veiklą. Taigi galimi nepageidaujami pašaliniai poveikiai:

Plačiau plazmaforezės procedūrų metu atsirandančias problremas bei nuorodas į kitus šią temą nagrinėjančius darbus aprašiau savo straipsnyje anglų k. Plasmapheresis – surgery or enzymes?.

Ko plazmaforezė nepadaro?

Kaip jau minėjau, plazmaforezė – grubus įsikišimo į organizmo veiklą būdas.

Šiam metodui būdingos 2 principinės problemos:

  1. Plazmaforezės procedūra pašalina  visus imuninės sistemos pagamintus organizmo apsaugai būtinus produktus iš valomo kraujo, nepriklausomai nuo jų funkcijos ir pan. Kai pašalinamos apsaugai būtinos dalys, gali ženkliai padidėti sveikatos problemų (infekcijų ar pan.) tikimybė.
  2. Kadangi yra valomas vien kraujas, galima pašalinti vien cirkuliuojančius imuninius kompleksus. Deja, dažnai imuniniai kompleksai nusėda ant tam tikrų organų ir juos niokoja. Deja, kraujo valymo procedūros jų negali pašalinti, taigi yra nevienodai efektyvios skirtingų autoimuninių susirgimų atvejais.

Kaip rašiau straipsnyje apie autoimuninius susirgimus, bet kuris autoimuninis susirgimas gali būti sisteminis – kai imuninė sistema puola visą kūną, arba specifinis – kai atakos koncentruojasi konkrečioje srityje ar organe. Yra didelė tikimybė, kad atakų pobūdis priklauso ne vien nuo sergančiojo genetinės konstitucijos, bet ir nuo imuninių kompleksų mobilumo…

Vienas iš ryškų pavyzdžių, kai imuniniai kompleksai koncentruojasi vienoje vietoje – išsėtinė sklerozė.

Ar yra natūralių alternatyvų?

TAIP !

Tai yra terapinės (didelės) proteolitinių (baltymus tvarkančių) enzimų dozės (terapinės proteazės dozės). Daugiau informacijos:

Svarbiausia sergantiems:

 

Komentarai

  1. Yolando
    2012-2-22  

    Man 30m. Sergu IS jau 10 metu, pasitaiko daug ko. Pabandziau enzimu, pavartojau labai trumpai, tik 2savaites. Ka pastebejau, kad slapimas anksciau, jo spalva, budavo priklausomai nuo maisto ivairi, taciau neskaidrus, pavartojus enzimu – tapo skaidrus kaip kudikio ir ne tik tuo metu kai vartojau, bet ir dabar. Tai cia kas pastebima buvo vizualiai 🙂 Siuo metu nustojau vartoti, nes pakankamai nepigus jie, bet mastau, kad reikia vel pradeti, nes matomi kol kas tik pliusai, o dar kas vyksta tai ko nesimato, tai manau tikrai tik i nauda.Komentuokite

Komentarai matomi tik po patvirtinimo