Kodėl išsėtinė sklerozė?

Geras klausimas, ar ne? Regis visi, kuriems diagnozuota išsėtinė sklerozė ar galimai bet koks kitas degeneracinis ar autoimuninis susirgimas, užduoda sau ir, ko gero, aplinkiniams, tokį ar panašų klausimą.

Taigi kodėl? Medikai beveik nekalba apie galimas šio (išsėtinė sklerozė – IS) ar bet kokio kito nevirusinio ir neaiškios kilmės neužkrečiamo, lėtinio susirgimo priežastis. O taip – jie turi tam svarbius motyvus.

Bet viso pasaulio progresyvūs mokslininkai ir tyrėjai vis labiau sutaria, kad tikėtiniausia tokių susirgimų priežastis – nuolat didėjantis Žemės užterštumas įvairiausiais teršalais – tai toksinai ar ksenobiotikai – žmonių sukurti chemikalai ir/ar sunkieji metalai.

Nuosekliau ši situacija aprašyta straipsnyje Imuninės sistemos klaidos.

Bet netgi tikėtiniausių priežasčių žinojimas neduoda atsakymo į klausimą: “Kodėl išsėtinė sklerozė“? Juk, vienaip ar kitaip, autoimuniniai susirgimai (o išsėtinė sklerozė – vienas jų) – jau apie 100 įvairiausių, regimai skirtingų, sveikatos problemų sudaranti grupė

Ir šioje srityje mokslininkai vis labiau sutaria, kad tai labai kompleksinis (ir komplikuotas) reikalas, labiausiai įtakojamas šių faktorių:

 

Aiškėja, kad ieškoti to vienintelio blogiečio, susirgimo kaltininko –
absoliučiai beprasmis – ir niekur nevedantis kelias

 

Kas nors gali pagalvoti: “O prie ko čia aš? Esu švarus, gyvenu ir rengiuosi švariai…”

Taip tai taip, bet atlikti tyrimai parodė, kad bendras užterštumas bet kuriuose namuose 5 iki 10 kartų didesnis, negu lauke – netgi judrioje sąnkryžoje.

Negana to, praktiškai visi pramoniniu būdu pagamintų maisto produktų sudėtyje yra įvairiausių sintetinių papildų, svetimų visam organizmui, o ypač imuninei sistemai…

Priedo, praktiškai visas vanduo Žemės planetoje jau yra užterštas. Jau pasidarė prabanga pastoviai gerti švarų vandenį…

Nevyriausybinės organizacijos “Enwironmental working group” (Washington DC, JAV) iniciatyva atlikti tyrimai parodė, kad dešimties atsitiktinai parinktų naujagimių bambagyslės kraujas užterštas šimtais įvairiausių chemikalų. Nors aptiktos dozės buvo labai mažos, bet chemikalų skaičius įspūdingas. Daugiau informacijos – straipsnyje Kaip stipriai esame užteršti?

Be to, toksikologai jau labai seniai žino, kad nuodų junginys nuodija žymiai efektyviau, nei atskiri nuodai!

* * *

Taigi matome, jog klausimas: “Kodėl išsėtinė sklerozė” yra greičiau retorinis.

Vis dėlto, ko gero tiksliausi atsakymai galėtų būti šie:

 

PS    Didėjant pasaulio užterštumui įvairiausiais ksenobiotikais, kartu sparčiai plečiasi ir chroniškų – degeneracinių – autoimuninių susirgimų epidemija.

Taigi, jei dar nesergate jokiu paminėtu “moderniu” susirgimu, verta užduoti sau klausimą: “Ką aš galiu padaryti, kad nesusirgti”?

Atsakymas, tiesą sakant – paprastas: Būti proaktyviu ir skirti nedidelę laiko dalį bei truputį pinigų imuninės sistemos stiprinimui. Stiprus ir aktyvus imunitetas – viskas, ko reikia, kad išvengti visų šių stipriai gadinančių organizmą – ir gyvenimą – susirgimų.

Geriausias pagalbininkas stiprinant imuninę sistemą ir visą kūną – sisteminiai enzimai.

 

Komentarai

Komentarų dar nėra

Komentuokite

Komentarai matomi tik po patvirtinimo