Išsėtinės sklerozės priežastys

Gerai nutiko, kad neturiu mediko išsilavinimo. Galite paklausti: Kodėl?

Mano atsakymas paprastas: Oficiali medicina nepagydo išsėtinės sklerozės.

Trumpai apie save:

Apie priežastis ir pasekmes

Nuo gan jauno amžiaus žinojau, kad niekas nevyksta be priežasties. Mokydamasis fizikos, kasdien akivaizdžiai mačiau, kad visas pasaulis tvirtai ir patikimai stovi ant priežastinio-pasekminio principo – vienas veiksmas sąlygoja kitą ir t.t.

Šis principas yra tiek universalus, kad žmonės net nemąsto apie jį. Ir iš tiesų – nėra apie ką mąstyti. Labai greitai išmokstama (įgyjama patirties), kas seka po ko, kokių pasekmių galima tikėtis…

Tik štai vieną dieną atsidūriau situacijoje, kur šis principas . . . . . neveikia. Na gerai – ne tiek neveikia, kiek mane bandė įtikinti, kad kažkas tiesiog atsitinka – be jokios priežasties. Arba kitaip – gal priežastys yra, bet painios, neaiškios. Ir tai nutinka tuomet, kai žmonės jau atsekė DNR struktūrą bei genetinį kodą ir planuoja keliauti už Saulės sistemos ribų …

Išsėtinė sklerozė tiesiog atsitinka ?

Taip, tai nutiko būtent tuomet, kai stipriai sušlubavus sveikatai atsidūriau ligoninėje, kur man buvo diagnozuota išsėtinė sklerozė.

Kai nenustojau klausinėti “kodėl”, maloni medikė teikėsi man paaiškinti, kad šis susirgimas labai specialus ir paslaptingas, taigi jo priežastis nežinoma. Bet po to pridūrė, kad gali būti, kad tai gali būti kažkokio specialaus viruso (kurio niekas nematė) veiklos prieš X metų pasekmė.

Ieškant priežasčių

Gal kam nors tokio paaiškinimo pakanka. Deja, dauguma su tuo susitaiko, nors tai yra akivaizdus kvietimas būti pasyviu ir “tiesiog” pasitikėti medikais.

Man to nepakako – iš prigimties ir pagal išsilavinimą esu kodėlčius. Beieškant atsakymų man teko pabuvoti duagelyje  (kartais visiškai netikėtų) vietų – ir pasisemti patirties:

Tai ne viskas – man dar teko pasiaiškinti smegenų sturktūros bei smegenų bendravimo su organizmu detalėmis ir t.t.

Tik man visiškai nereikėjo neurologijos !?!

Kas toliau

Toliau – gyvenimas tęsiasi. Radau pakankamai atsakymų į savo “kodėl”, kad žinočiau vadinamosios išsėtinės sklerozės priežastis ir kaip su ja dorotis. Kad žinočiau, ką daryti, kad IS atakos nesikartotų. Ir kad miegočiau ramiai.

Žinau, kad užduosiu dar daugybę “kodėl” ir tikiuosi, kad rasiu atsakymus į juos.

 

Argi neverta būti kodėlčiumi ?

 

Komentarai

 1. Remigijus
  2011-5-11  

  IS ir saulė.
  Kas skaitote anglų k., būtinai paskaitykite neilgą straipsnį “Conventional medicine finally admits MS caused by vitamin D deficiency”. Pamatysite, kad ne šiaip sau Česlovas apsigyveno saulėtoje N.Zelandijoje :). http://www.naturalnews.com/032244_multiple_sclerosis_vitamin_D_deficiency.html


 2. Andrius
  2012-1-6  

  Mano zmonos istorija. 2001 rugseji zmonai buvo diagnozuota IS (tada jai buvo 26 m.). Pirma ataka buvo pries viena aki (visiskai nemate), kazkur po metu – antra ataka pries kita aki. Teko gerti Prednezolona, nes nieko daugiau nezinojome. Santariskese susiradome geriausia gydytoja, surenge konsiliuma, pasake: gyvenkite, kai pabloges vel ziuresime. Bet to vel labai nesinorejo.
  Tuo metu atsitiktinai per pazistama radome Ceslovo puslapi “feniksas”, kuriame jis aprase, kaip kovoja su liga. Tai mus labai ikvepe ir suteike vilties, uz ka jam esame labai dekingi. Tos kovos esme – tam tikra mityba (maksimalus atsisakymas visu pieno produktu, raudonos mesos ir cukraus, kuo daugiau darzoviu, vaisiu bei tam tikru papildu – kalcio, B vitaminu ir kt.).
  Issistudijavome ir pradejome to laikytis, nors lengva nebuvo, puole baimes, akys streikavo, nes jau buvo pazeistos.
  Taip pat tureciau pamineti, kad esame tikintys krikscionys, todel pagalbos ieskojome ir maldose bei tikejime, nes Tas, kuris viska sutvere, geriausiai zino, kur mus pakreipti, kad mums padetu.
  Praejo 9 metai … daugiau atakos nei karto nepasikartojo. Viena akis atsistate pilnai, kita – beveik (siek tiek silpniau mato ir kai labai pavargsta isbyra tekstas, na, patys zinote…).
  Keleta metu is eiles dareme magnetini rezonansa, gydytojai pradzioje pripazino remisija, o paskui visai net suabejojo diagnoze.
  Taciau cia istorija nesibaigia … Pries 2 metus mums gime sunus, jokiu nestumo komplikaciju nebuvo, vaika maitino 1,5 metu.
  Visgi, praejusia vasara jai pradejo tirpti koju pirstai, o si menesi padarius stuburo smegenu magnetini rezonansa paaiskejo, kad vel atsinaujino IS. Spejame, kad taip galejo atsitikti, nes po gimdymo ir maitinimo nusilpo imunitetas bei mityboje kuris laikas buvo daroma kompromisu.
  Vel puoleme ieskoti gelbejimosi rato ir atradome si psl.
  Taigi, vel teks kovoti, truks ilgai, bet mes turime vilti, kad su Dievo pagalba ir Ceslovo patarimais iveiksime. Nepraraskite vilties ir jus!


 3. Sigita
  2012-6-1  

  Sveiki, Česlovai,
  šiandien buvau pas gydytoją dėl kairės rankos ir kairės kojos maudimo, silpnumo… prieš keletą dienų labai stipriai tirpo kojos. lyg ir pripažįsta nervo uždegimą, bet nuskambėjo frazė – o prie ko čia koja? regos sutrikimų nebuvo? gal pasiikslinam dėl IS. gavau siuntimą pas neurologą. aišku, aš tik grįžus iškart puoliau ieškoti info apie šį reikalą. ką gi, tokių baisių regos sutrikimų man nebuvo (gal dar), bet kitus simptomus galiu sau prisitaikyti… pastaruoju metu jaučiuosi ypatingai kitaip – viskas krenta iš rankų, dūžta (ko anksčiau niekada nebuvo), neturiu energijos, užmiegu tik prigulus prie tv… man 40 metų. dar neturiu patvirtintos diagnozės, bet manau, kad detoksikuoti organizmą tikrai ne pro šalį. todėl labai prašyčiau pasidalinti savo žiniomis dėl mitybos. Ačiū labai. Sigita


 4. Rasa
  2012-8-16  

  Sveiki,

  pries pora menesiu man buvo pasakyta tas pats-IS. Pradzioje plaipsniui prastejo vienos akies regejimas, nuejau pas okulista, pasake, jog viskas gerai, nusiunte pas neuropatoga, issiunte MRT pasidaryt, yra zidinukai, nekaupiantys kontrasto. Pagal ja-IS. Liepe darytis punkcija, bet pabijojau, nuvaziavau i Kauno klinikas, diagnoze lyg ir patvirtino, bet punkcijos daryti neliepe, liepe daug vitamino D, vengti karscio ir streso. Jei pajausiu simptomus, ateiti, duos leidziamo Medrol`io ir vel pageres, o po treciosios atakos bus matyt.
  As vis tikiuosi, kad nebeatsinaujins, bijau, bet stengiuosi pamirsti, kad sia liga turiu. Tikiuosi, galesiu normaliai gyventi, dirbti, kurti seima ir gyvenima…
  Labai mazai zinau realiu istoriju susijusiu su IS, labai dziaugiuosi, kad uzsukau i si puslapi, pasidalinkite dar savo patirtimi, mityba, poziuriu, gyvenimo ypatumais, labai padetumet, nes man tik 21metai ir as issigandus..Komentuokite

Komentarai matomi tik po patvirtinimo