IS ir Wikipedija
Neseniai gavau žinutę, kad mano tinklapiai apie išsėtinę sklerozę ir kitus autoimuninius susirgimus cituojami Wikipejijos straipsnyje Išsėtinė sklerozė.
Gerokai nustebęs, nukeliavau nurodytu adresu ir tikrai pamačiau paminėtus juos abu: Nugalėk išsėtinę sklerozę (dabar tai tinklapio ‘pasveik.info’ dalis, lietuvių k.) ir Beyond MS (anglų k.).
Nustebau, nes žinojau (patyriau daudybę sykių), jog paprastai Wikipedijoje straipsniai sveikatos temomis rašomi ortodoksinės (sintetiniais medikamentais, chirurgija ir chemoterapija paremtos) medicinos šalininkų.
Bet mano tinklapiai absoliučiai neortodoksiniai. Jie greičiau holistiniai arba alternatyvūs – paremti vien natūraliais organizmo stiprinimo bei reguliavimo būdais ir natūraliais papildais.
Pasirodo, kad Wikipedijos redaktoriai – ne vien oficialios medicinos – farmacijos konglomerato atstovai. Tokiu būdu sergantieji ir visi kiti suinteresuoti asmenys gali gauti įvairiapusę informaciją – ne vien “politiškai korektišką”.
Deja, straipsnyje pastebėjau keletą netikslumų. Kai kurie – dažnai pasitaikantys – susiję su nūnai vyraujančios medicinos klaidingais aiškinimais. Kiti – greičiau netikslūs mano tinklapiuose pateiktos informacijos aiškinimai:
- “Išsėtinė sklerozė – centrinės nervų sistemos autoimuninė liga” — Tai, mano nuomone, neurologų “išradimas”. Imunologai žino, kad organizme yra vienintelė imuninė sistema. Kai ji dėl tam tikrų priežasčių išsiderina ir tampa hyper-aktyvi, organizme pasireiškia vienas iš daugiau šimto autoimuninių susirgimų. Kai kurie iš jų – sisteminiai (imuninė sistema žaloja visą organizmą), kiti – lokalizuoti (žalojamos atskiros kūno sritys ar organai). Išsėtinė sklerozė – viena iš lokalizuotų autoimuninų ligų.
- “Išsėtinės sklerozės išgydyti iki šiol nesugebama tradiciniais metodais” — Keista, kai tradiciniais vadinami gydymo metodai, paremti tik prieš mažiau nei šimtą metų (po II pasaulinio karo) pradėtais kurti/gaminti sintetiniais medikamentais. Ir kaip tokiu atveju vadinti natūraliomis medžiagomis pagristus gydymo būdus, egzistuojančius tiek, kiek žmonės…?
- “[Išsėtinę sklerozę] įmanoma išgydyti sisteminių enzimų pagalba” — Šioje vietoje pateikiama nuoroda į mano tinklapį. Ir nors tinklapio pavadinimas “Nugalėk išsėtinę sklerozę”, aš niekur neteigiu, kad išsėtinę sklerozę (IS) galima išgydyti. Juk IS – chroniškas degeneracinis susirgimas, pasižymintis daugelio randų centrinės nervų sistemos (CNS) baltojoje medžiagoje atsiradimu. O kaip išgydyti randus? Taigi aš teigiu, kad pradėjus vartoti sisteminius enzimus ne per vėlai, IS galima sustabdyti, t.y. imuninė sistema nustoja žaloti CNS.
- “Nors intensyviai ieškoma vis naujų gydymo galimybių, tačiau kol kas išsėtinė sklerozė nėra išgydoma” — Čia šneka apie medikamentines terapijas. Farmacijos pramonė anaiptol neieško natūralių IS būklės pagerinimo būdų (kurie yra žinomi jau apie 50 metų), bet bando juos nuslėpti. Priežastis: farmacijos pramonė – didžiulis biznis, kurio vienintelis tikslas – pelnas.
- “LIGA IŠGYDOMA, tik ne tradiciniais metodais” — Jau aiškinau, kad degeneracinės ligos nėra išgydomos kaip kad virusinės ar pan. Jei pavyksta normalizuoti imuninės sistemos veiklą, po ilgo laiko galima tikėtis kai kokių pagerėjimų. Ir nors man teko skaityti žinių apie mielino atauginimo galimybes, kol kas tai geriausiu atveju hipotezės…
Taigi pasikartosiu – smagu matyti neortodoksinės medicinos atstovų veiklos pėdsakų Lietuviškame internete, šiuo atveju – Wikipedijoje. Be to, noriu pabrėžti – išsėtinė sklerozė yra sudėtingas ir todėl gana sunkiai paaiškinamas (autoimuninis, chroniškas, uždegiminis, degeneracinis) susirgimas. Visų susirgimo priežasčių ir pasekmių aiškinimasis gali užimti ilgus metus (man tam trunka nuo 1996-ų).
—
PS Mano IS gerai dokumentuota – atlikti 3 magnetinio rezonanso testai (1996, 2002, 2007); visuose aiškiai matoma gausybė IS-stiliaus
randų, bet aš neturiu IS atakų nuo 1997-ų. Būtent todėl teigiu, kad IS galima sustabdyti – ir tokiu būdu nugalėti !
Kaip ir tikėjausi, šis keistas straipsnis apie išsėtinę sklerozę (IS) Wikipedijos tinklapyje ilgai neužsilaikė.
Tiesiog negalėjo. Šiaip ar taip, Wikipedija – viešoji biblioteka, kurią kurti, keisti ar tobulinti gali bet kas. Tereikia užsiregistruoti. Visada "laimi" agresyviausi, labiausiai organizuoti.
Dabar kiekvienas Wikipedijos lankytojas, besidomintis išsėtine skleroze, gali perskaityti straipsnio iš JAV Nacionalinės IS sąjungos tinklapio vertimą. Ta pati (politiškai korektiška) informacija patalpinta angliškame Wikipedijos straipsnyje.
Taigi vėl išsėtinė sklerozė – neaiškus ir nepagydomas susirgimas, kurį tegali palengvinti vien labai brangūs ir pavojingi sveikatai sintetiniai medikamentai.
Vėl nelieka jokios informacijos apie sergančiuosius, kurie bando gerinti sveikatą natūraliomis priemonėmis.
Bet svarbiausia kitiems sergantiesiems žinia – būtent natūralios priemonės leidžia gyventi be IS atakų – taigi be IS ?!? Bent aš taip gyvenu nuo 1997-ų.