Išsėtinė sklerozė – sutramdymo istorija

Dieta

tapau žinomas kaip ‘žmogus, nevartojantis glitėsių’

Pirmiausia noriu pabrėžti, kad visai ne savo noru daugeliui tapau žinomas kaip ‘žmogus, nevartojantis glitėsių’ – pasklido kalbos, kad vienintelis mano dietos akcentas – glitėsių vengimas. Niekas negali būti labiau nutolę nuo tiesos! Dieta be glitėsių faktiškai gali būti labai žalinga, vedanti, tarp kitko, prie ženklaus B grupės vitaminų praradimo (sklerotikams ir taip jų trūksta) bei ženklaus svorio metimo. Turite nepamiršti, jog glitėsių pašalinimas iš dietos, nors labai svarbus, bet tik vienas kompleksinio priėjimo aspektas.

Manau, jog degeneracinių ligų atvejais dietos pagrindus turėtų sudaryti penki pagrindiniai punktai:

Žmonės gali būti labai nustebę dėl savo alerginių reakcijų, bet aš esu įsitikinęs, kad visa tai visgi įmanoma. Aš taip teigiu dėl to, kad daugelis sergančių IS po pakankamai ilgalaikio bandymo teigiamai reagavo į mano specifinę dietą. Taigi nors atskirais atvejais galimos alerginės reakcijos skirtingiems maisto produktams, dauguma alergiški tiems patiems (pagrindiniams).

sėkmė pagrindinai priklauso nuo asmeninio pasirinkimo

Mano dieta pagrįsta nuomone, kad išsėtinė sklerozė (IS) priklauso platesnei ligų, sąlygotų alerginėmis reakcijomis į tam tikrus maisto produktus, grupei. Tačiau turiu dar sykį pabrėžti, jog dauguma medikų nesutinka su tokia nuomone. Jei aš esu teisus, labai tikėtina, kad vartojate maisto produktus, kuriems esate alergiškas arba kurie jums kenkia. Manau, kad valgydami tinkamus maisto produktus turite galimybę pataisyti savo būseną. Kaip ir daug kas gyvenime, sėkmė pagrindinai priklauso nuo asmeninio pasirinkimo ir nėra tokio dalyko kaip pusinio taisyklių laikymosi. Stebėkite kiekvieną maisto lėkštę, ar joje nėra jums žalingų maisto produktų. Jei esate linkęs apgaudinėti, atminkite – apgaudinėjate tik save.

Kai sukoreguosite savo dietą, pamatysite, kad jos laikytis praktiškai taip pat lengva, kaip ir ankstesnės. Iš esmės tai vien įpročio reikalas. Geri ar blogi įpročiai – jūsų reikalas.

 

Dietą papildantys vitaminai ir mineralai

Kaip minėjau anksčiau, perėjus prie dietos, labai svarbu, atsisakius žalingų ingredientų, nesumažinti reikalingų maisto priedų – vitaminų, mineralų… Pavyzdžiui, pienas, kuris, mano nuomone, žalingas daugeliui iš mūsų – turtingas vitaminų B2, B12 bei kalcio šaltinis.

Idealus būdas pašalinti šią problemą, be abejo – valgyti maisto produktus, kurie turtingi reikalingais vitaminais bei mineralais, bet neturi žalingų ingredientų. Tačiau aš pastebėjau, kad tai ne visuomet įmanoma…

Po ilgalaikių paieškų sudariau maisto priedų, kurių tikėtiniausiai netenkama, besilaikant ilgalaikės griežtos dietos, sąrašą:

Visi priedai turėtų būti natūralios kilmės. Svarbu skirti deramą dėmesį šiam subalansuotos dietos aspektui.

Ko vengti

Šiame skyriuje specialiai apžvelgsiu maisto produktus, kuriuos išmečiau iš savo dietos, tikėdamas, jog šie man žalingi (produktai, kuriuose yra arba glitėsių, arba daug gyvulinių riebalų, arba rafinuoto cukraus). Šis sąrašas atrodo sunkiai įveikiamas ir neišvengiamai pareikalaus fundamentalių mitybos pokyčių, bet pamatysite – gausybė gerų, maitinančių ir skanių maisto produktų, leidžiančių turėti mitybos įvairovę, prieinama jums.

Privalote griežtai atsisakyti visų maisto produktų, kuriuose yra glitėsių! Tai reiškia, kad privalote visiškai nevalgyti kviečių, rugių, miežių ir avižų bei visų produktų, kuriuose yra šių grūdų, įskaitant duoną, bulką… Mano nuomone, yra būtina visiškai atsisakyti glitėsių, netgi jei juos valgydamas nejaučiate jokių nepatogumų.

Jums derėtų visiškai atsisakyti rafinuoto cukraus (manau, nūnai su šiuo teiginiu sutiks dauguma medikų, net jei nesate alergiškas cukrui). Tikėtina, jog medus ir fruktozė (vaisių cukrus) mažiau kenksmingi.

Derėtų maksimaliai apriboti gyvulinių riebalų vartojimą. Venkite jautienos, kiaulienos, žąsienos, avienos… Pagal galimybę valgykite kepenis, inkstus, liežuvį vietoje mėsos. Pagal galimybes rinkitės žvėrieną, o ne naminių gyvulių mėsą. Visada pašalinkite riebalus nuo mėsos.

Visiškai atsisakykite visų karvės pieno produktų ir margarino. Vartokite alyvuogių, saulėgrąžų ir linų aliejų.

Keptas maistas sunkiausiai virškinamas, todėl prasminga sumažinti kepto maisto vartojimą.

Nevartokite alaus, džino, viskio, degtinės, saldintų sulčių ir šnypščiančių gėrimų.

Kai kurios iš šių rekomendacijų gali pasirodyti jums nepriimtinos. Bet aš noriu, kad taptumėte atsakingi už savo kūną – ir sveikatą. Papasakojau jums, ką padariau, kad galėčiau kontroliuoti bei pagerinti savo būseną. Taip pat parodžiau mokslinį metodą, kuris gali jums padėti padaryti asmeninius sprendimus. Aš negaliu padaryti nieko daugiau.

negaliu pasakyti ‘Daryk tai, nedaryk šito’

Deja, negaliu pasakyti ‘Daryk tai, nedaryk šito’. Individualios reakcijos į valgomus maisto produktus paprastai labai skirtingos, taigi neįmanoma nustatyti jokių apibendrintų taisyklių.

Būtent dėl šios priežasties aš žiūriu įtariai į dietas, skirtas specifinių degeneracinių ligų kontrolei. Visada būna dieta individui su konkrečia liga, bet tai dieta individui – ne ligai. Dieta visada parenkama individualiai, kad atitiktų specifinį metabolizmą.

Skaitykite toliau

Komentarai

 1. andre
  2013-2-3  

  tikiu, kad zmogus biocheminė mašina ir tai tikrai turi įtakos,bet pasiryžimo ir drausmės reikia daug.


 2. Lija
  2014-2-4  

  Visko atsisakyti ir taskas. Kiausiniu, mesos, riebalu, pieno prduktu. Maniau, kad dar ryzius galima valgyti, pomidorus, sokolada. Pasirodo ne. Taigi nieko nevalgysi ir IS simptomai isnyks. Slove tau K


 3. Rita
  2018-7-8  

  kas geriau? ar gyditis ir nevalgyti patiems ko nepatartina ar naudoti chemija? ir eiti ne geryn, o sipnyn ir visai atsigulti ant lovos? PAMASTYKITE KAS GERIAU???



Komentuokite

Komentarai matomi tik po patvirtinimo