Dar vienas IS medikamentas

Šveicarų farmacijos gigantas Novartis pristatė, o JAV vyriausybinė institucija FDA patvirtino naują išsėtinės sklerozės medikamentų klasės medikamentą Gilenya (fingolimod).

Tai pirmasis tablečių (ne injekcijų, kaip visi iki tol) formos, taigi regimai patogesnis vartoti preparatas.

Bet čia visos naujovės baigiasi. Netgi gamintojas pripažįsta:

Gamintojas, kad biznis būtų geresnis, pateikia savo, gerokai apkarpytą IS aprašymą, o taip pat pristato preparato veiklos principą:

“Sergant išsėtine skleroze, baltieji kraujo kūneliai (limfocitai) atakuoja nervų ląsteles apsaugančius mielino apvalkalus. Gilenya yra pirmasis vaistas, slopinantis baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Tokiu būdu mažėja uždegimo sąlygotas nervų žalojimas”

Situacija kartojasi –  nėra jokio išsamaus aprašymo, nei žodžio apie susirgimo priežastis, neminimi imuninės sistemos išderinimo būdai, t.y. kodėl IS atsiranda…

Vienu žodžiu: Gilenya – dar vienas imunosupresantas

Pašaliniai poveikiai

Kaip ir bet kuris kitas galingas toksiškas sintetinis medikamentas (ksenobiotikas), šitas taip pat pasireiškia visa eile sveikatos pabloginimo būdų.

Paprastesni:

Sudėtingesni:

Deja, nieko neminima apie ilgalaikes šių galingų imunosupresantų vartojimo pasekmes

Informaciją aptikau straipsnyje Gilenya for MS (Multiple Sclerosis) – MS Pill Gilenya Side Effects.

Bet tai dar ne viskas. Skaniausi kasneliai – pabaigai !

Medikamento kaina

Šis IS gydymui pritaikytas preparatas dar neparduodamas, ir jo kaina oficialiai nepaskelbta. Bet remiantis kai kuriais šaltiniais, gamintojo atstovas paskelbė, kad Gilenya tablečių mėnesio kaina JAV bus $ 4.000 (keturi tūkstančiai JAV dolerių).

Tarp kitko, kitų (švirkščiamų) IS medikamentų mėnesio kaina paprastai svyruoja tarp $2,800 ir $3,200.

* * *

Istorija kartojasi

Suserga vis daugiau žmonių, taigi atsiranda vis daugiau “gerų dėdžių”, kurie teigia tą patį: “Nesirūpink, nieko neieškok – mes viską padarysim, kad tau būtų geriau…”

Bet reikalo esmė ta, jog jie susirgimo nepagydo – ir visai nesigėdina to pripažinti.

O taip pat nesidrovi pardavinėti savo medikamentą už daugeliui pasaulio sergančiųjų neprieinamą kainą.

Bet kažkaip vis atsiranda sergančių, kuriems pasiseka sustabdyti autoimuninius susirgimus, išsėtinę sklerozę ar vėžį, nenaudodant jokių sintetinių medikamentų, o vien detoksifikuojant bei stiprinant organizmą natūraliomis priemonėmis, tarp kurių ryškiai žėri sisteminiai enzimai

Komentarai

Komentarų dar nėra

Komentuokite

Komentarai matomi tik po patvirtinimo