Ar medicina mokslinė?

Dauguma sergančiųjų susiduria su papildomais rimtais sunkumais, kai juos turintys gydyti medikai jų ne tik nepagydo, bet  ir nieko neaiškina, nepasako problemos detalių ar sudėtingumo lygio – nieko. Iš tokio medikų elgesio aiškiai matosi, kad jie yra linkę aukštai vertinti save, lygtai būtų visažiniai ar aukštesnės kokybės (o gal net rasės).   O gal nežino?

Vis daugiau susirgimų vertinami kaip  nepagydomi ? ! ?

 

Medikai nepraleidžia progos pabrėžti, kad medicina – mokslinė ir praktiškai patikrinta. Ar tai tiesa?

Viskas, ką medikai daro – instruktuoja pacientą, kas su juo bus daroma. Dažniausiai pokalbis suvedamas į susirgimo mokslinį pavadinimą (kaip taisyklė lotynišką, graikišką ar anglišką ir visai nebūtinai ką nors reiškiantį sergančiajam). Po to, geriausiu atveju, seka procedūrų ir medikamentų sąrašo ir trukmės išdėstymas. Sergančiojo nerimas ir visi klausimai labai greitai nuvertinami kaip neesminiai ar kvaili… Visas gydymas suvedamas į medikamentus ir procedūras. Būtina sąlyga – sergantysis negali imtis jokios iniciatyvos! Medikai taipogi nepraleidžia progos garsiai ir kategotiškai pabrėžti, kad medicina, kurios rėmuose jie veikia – mokslinė ir praktiškai patikrinta. Ir kad tai liečia tiek tyrimo būdus, tiek ir terapines metodikas bei priemones. Kaip taisyklė, tokio pobūdžio informaciją skleidžia vien organizuota oficiali sveikatos apsaugos sistema – medikai, farmacijos pramonė ar įvairių medicininių priemonių gamintojai. Bet vis didėjantis medikamentų (vartojimų tvarkingai – pagal instrukciją, nurodytomis dozėmis ir pan.) sukeltų rimtų pašalinių poveikių kiekis bei mirčių ligoninėse gausėjimas kelia abejonių medicinos srityje taikomų gydymo būdų efektyvumu.

Du oficialios medicinos vartojamų metodų menko efektyvumo įvertinimo pavyzdžiai pateikiami knygoje:

    The Medical Mafia

  1. 1978-ais JAV Kongreso Technologijų įvertinimo tarnyba (Office of Technology Assessment) atliko išsamius mokslinės medicinos naudojamų metodikų tyrimus ir nustatė, kad tarp 80 ir 90% vartojamų gydymo būdų nėra patvirtinti išsamiais klinikiniais tyrimais.
  2. 1985-ais JAV Nacionalinė mokslų akademija pakartojo tyrimus ir gavo labai panašius rezultatus.

Straipsnyje “How Scientific Is Modern Medicine Really?” minimas dar vienas tyrimas, kuriame tyrinėtas oficialios medicinos mokslinis pagrindimas. Tyrimą atliko prestižinis British Medical Journal rubrikoje “Clinical Evidence” nurodo, kad:

Šis puikus straipsnis parašytas alternatyvios medicinos (homeopatijos) atstovo, taigi jame  nuodugniai pateikiama ir kritiškai analizuojama daugelis svarbių detalių ir aspektų. Kitame gerame straipsnyje Medicine Is Less Scientific Than You Think autorius aprašo, kaip pasenusios medicininės terapijos būna ilgai naudojamos po jų efektyvumo arba net saugumo paneigimo rimtais klinikiniais ir pan. tyrimais.

Aprašomi tyrimai tinka bet kurio susirgimo atveju. Tai reiškia, kad pateiktos išvados galioja vėžio, išsėtinės sklerozės (IS), ar bet kurios kitos autoimuninės ligos atveju! Tai argi neverta pasieškoti alternatyvių terapijų? Yra labai efektyvių – ir be jokių rimtų pašalinių poveikių!

Komentarai

Komentarų dar nėra

Komentuokite

Komentarai matomi tik po patvirtinimo